Işık Karakaya

Işık Karakaya

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Psikoterapist

Prof. Dr. Işık Karakaya, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Travma ve Afet Ruh Sağlığı YL Programında öğretim üyesi, AkademiDem danışma kurulu üyesi ve eğitmeni, demterapi'nin kurucu ortağıdır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1996 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2001 yılında Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığına hak kazanmış, 2008 yılında “Doçent Doktor” 2014 yılında ise “Profesör Doktor” unvanı almıştır.

Çocuk ruh sağlığı ve hastalıkları alanında ulusal ve uluslararası yayınları ve kitap bölümü yazarlıkları bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışı birçok kongre ve toplantıya konuşmacı olarak katılmıştır. Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği ve Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği üyesidir.

Çocukluk çağı ruhsal travmaları alanında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermektedir. Bu alanda ulusal ve uluslararası çalışmalarda ve projelerde görev almıştır.

Prof. Dr. Işık KARAKAYA, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi olmanın yanı sıra mesleki deneyimlerini kişisel deneyimlerle zenginleştiren bir çocuğun (ergenin) annesidir. Akademik çalışmalarına İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, mesleki çalışmalarına muayenehanesinde devam etmektedir.

Alanı

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Psikoterapist

Ünvan

Prof. Dr.

Certificates & awards

Have a question?